Aktuality

Výsledky, foto a další informace po závodě

Hugo Křivák dopaden

Hlava místních zlotřilých tlup byla za vydatné pomoci odvážných světlušek, žabiček a vlčat z celého království dopaden v pozdních hodinách sobotu 17. září t.r. Zároveň byla z jeho spárů zachráněna krásná hraběcí dcera, kterouž na břeh z odplouvající lodi pirátů vynesl vlastnoručně Jakub Pulec z Rybníka - velitel flotily Jeho Hraběcí Milosti.

Na druhý den konal se soud s dopadeným pirátem. Dav napjatě očekávajíc zbavení bídné duše života se však dočkal nečekaného rozuzlení. Na přímluvu Její Hraběcí Milosti byl Hugo Křivákovi přidělen trest veřejně prospěšných prací, které mu byly uloženy v< >následujícím rozsahu:

  • Pirát a jeho banda v lese vysbírají vše, co do něj nepatří. Celkem alespoň 30 velkých pytlů. Odpad v maximální možné míře vytřídí.
  • Dále pak pirát a jeho banda najdou v okolí Nového Města nad Metují tři pěkná místa, na kterých postaví úhledné. bytelné, alespoň dvojmístné lavičky pro procházející pocestné.

Snad se podaří Huga Křiváka a jeho tlupu přivést na správnou stranu zákona a stanou se z nich poctiví občané našeho panství.

Aktuality k ubytování

  1. Je potřeba si vzít s sebou přezůvky. Při příchodu do školy se u vchodu (či v prostoru šaten) přezujete a boty si vezmete s sebou do tříd. Přeci jen mezi 250 páry bot by se vám pak špatně hledaly.
  2. Ve škole je moc zvířátek (želvy, mraveniště, křečci,...). Na ty je potřeba dávat obzvláště pozor a nevšímat si jich. Hlavně pozor na jejich bezpečnost (třeba neposkytnout mravencům možnost úniku prostřednictvím mikiny pohozené na teráriu). Stejně tak na školním dvoře je malé jezírko, kde děti chovají nějaké malé potvory - hlavně se v něm nekoupat!
  3. V celém areálu ZŠ je přísný zákaz kouření a rozdělávání ohňů!
  4. Vstup do školy bude zadním vchodem (ze školního dvora), nikoliv z hlavní ulice Komenského. Lze vidět na plánku níže a bude označeno přímo na místě.

Placky na míru

Jednou z doprovodných aktivit na sobotu je výroba placek. Přestože máme pro vás připravené množství obrázků (a některé se vážně povedly), nabízíme možnost přivézt si vlastní obrázky. Měly by mít (podle zvolené velikosti menší - větší) tyto parametry:

  1. větší obrázky jsou kruh o průměru 4,9 cm, ze kterého je však po výrobě vidět akorát vnitřek o průměru 3,7 cm

  2. menší obrázky jsou kruh o průměru 3,5 cm, ze kterého je však po výrobě vidět akorát vnitřek o průměru 2,5 cm

Prohlídky zámku

Protože nebyl zájem o prohlídku interiérů, neobjednali jsme ji. Namísto toho jsme přiobjednali ještě jednu prohlídku od půdy po sklep. Celkem budeme mít tři prohlídky (8:00-8:30-9:00). Na každou prohlídku může normálně pouze 15 osob. Vyjednali jsme 21, což by mělo (v případě, že s hlídkou půjde jenom jeden vedoucí) dát na 3 hlídky.

Web závodu spuštěn

Vítejte na stránkách celostátního kola Závodu vlčat a světlušek o putovní totem náčelníka a putovní vlajku náčelní 2016. Doufáme, že na našem webu naleznete odpovědi na Vaše otázky. Pokud byste se však přes naše snažení přeci jen nedopátrali toho, co Vás tíží, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím emailu či telefonu, které naleznete v sekci Kontakty


Z černé kroniky novoměstské

Snaha o narušení závodu

K podlé lsti se uchýlila jedna z mnoha pirátských tlup v našem panství. Pravděpodobně za pomoci ochočených bobrů podetnut byl strom, jenž zcela zablokoval plavební dráhu po Metuji, kudy bude probíhat i trasa závodu. Naštěstí včasným zásahem podařilo se organizátorům padlý strom odstranit. Při činnosti této došlo k potyčce s piráty a zranění jednoho z pracujících, kdy tento sekerou do kotníku tnut byl. Vše vyřešilo 6 stehů a klid na lůžku. Přejme postiženému brzké uzdravení a účastníkům závodů klidnou plavbu.

O kolečko méně...

...měl často povoz směřující po panské cestě ze Starého do Nového Města nad Metují. Šmelináři využívali chvíle občerstvení osádky v Pekelské útulně k povytažení čepu držícího kolo na ose. O několik stovek metrů dál pak na příhodném místě jakoby zevlující dvojice kompliců čekala, až kočár najede do připravené maskované jámy, čímž se kolo uvolní. Tito lumpové nejenže si za pomoc s opravou kola nechali zaplatiti, nýbrž i využili nepozornosti cestujících a tu měšec tu jinou cennost potáhli. Po zavedení strážných hlídek se lapkové stáhli. Varujeme však cestující okolními krajinami před tímto nekalým podnikatelským záměrem.

Zemský inspektor oloupen

Zemský inspektor cechu kovářského na své kontrolní cestě po vlastech našich znaven po dlouhém putování uložil se k odpočinku na břehu Metuje. Tiché šplouchání nevzbudilo u něj obavy, které se dostavily až ve chvíli, kdy hledíce do hlavní dvou bambitek nucen byl vydat nejen měšec s mincemi, ale i uzenou kýtu, kterou vezl sobě coby svačinu, dále pak zlaté kladívko, znak hodnosti své a v neposlední řadě škorně nově pořízené na trhu v Dobrušce.

Čin ohavný jest připsán na svědomí jedné z četných band lupičských v kraji našem činnost svou podvratnou provozujících.