O závodu

Program a časový rozvrh

Celostátní kolo Závodu vlčat a světlušek 2016 se uskuteční od pátku 16. do neděle 18. září 2016 v Novém Městě nad Metují.

Příjezd, prosím, naplánujte tak, abyste byli nejdéle do 19 hodin na místě ubytování v ZŠ Komenského (Komenského 15, Nové Město nad Metují + MAPKA). Při ubytování obdržíte další informace ke slavnostnímu zahájení, které se uskuteční ještě v pátek - o půl osmé večer.

Samotný závod bude začínat slavnostním nástupem v sobotu v 7:30 v prostoru skautského areálu v Novém Městě nad Metují (K Vodárně 185, Nové Město nad Metují + MAPKA).

Závod za příznivých podmínek zahájíte naloděním na připravená plavidla a splutím Metuje pod historické centrum města. Trasa dále povede přes náměstí a nejbližší okolí zpět do místa startu. Pro nezávodící hlídky bude v prostoru startu-cíle připraveno několik disciplín doprovodného programu, které bude nutné splnit pro úspěšné splnění celovíkendového úkolu - ukončení loupeživé činnosti místních pirátů.

Po společné večeři bude následovat hra v historickém centru a jeho nejbližším okolí, abyste poznali krásy našeho města.

Nedělní ráno bude možné strávit účastí na mši svaté (7:30, děkanský kostel Nejsvětější Trojice na Husově náměstí, http://www.farnostnm.cz), odpočinkem, balením, nebo třeba návštěvou cukrárny. Vyhlášení výsledků plánujeme v čase od 9:30 do 11:30 hodin a nejdéle v 11:30 bychom akci rádi zakončili, abyste se dostali včas domů.

Příjezd autem

Prosíme účastníky, aby v rámci ekologického chování omezili příjezd vlastními dopravními prostředky (myšleno autem - cyklisty vítáme :-) ). Pokud se přeci jen někdo rozhodne, že přijede autem, parkoviště najde za městským úřadem. (MAPKA)

Stravování

Pro účastníky je zajištěné stravování od sobotní snídaně po nedělní balíček na cestu. Snídaně budou probíhat v prostoru školních tříd, ve kterých budete ubytováni. Sobotní oběd (při závodě) dostanete při vydávání snídaně a bude na něj v závodě vyčleněno minimálně 30 minut. Sobotní večeře bude společná a předběžně se můžete těšit na guláš s houskovým knedlíkem. Nedělní balíček na cestu bude vydáván spolu s nedělní snídaní.

Každý účastník musí být vybaven ešusem a lžicí (na guláš) a hrníčkem na pití.

Případná zdravotní výživová omezení (alergie) či vegetariánství budeme řešit v rámci přihlášení hlídky před závodem a s vedoucím stravování.

Účastnické poplatky a přihlášení hlídky

Hlídkám postupujícím z krajských kol bude zaslána na kontaktní email přihláška, do které bude nutné vyplnit počet členů hlídky, čas příjezdu, stravovací omezení a další údaje, které budeme potřebovat pro zajištění vašeho pohodlí. Přihlášku budeme od vás chtít zpátky zhruba měsíc před závody. Účastnický poplatek bude upřesněn a neměl by přesáhnout 2.800,- Kč za celou hlídku včetně doprovodu.

Mapy a plánky

V této sekci naleznete orientační mapku k závodu (ke stažení ve formátech PNG a PDF, stejně jako odkazy na mapové servery s vyznačenými důležitými body.